Buurtbemiddelaar Nico via Bint Welzijn in Sint-Michielsgestel

Nico vertelt over zijn ervaring als buurtbemiddelaar.

“Ik ben jarenlang wijkbeheerder geweest bij een woningcorporatie in Tiel. Het leukste vond ik het contact met de bewoners. Van een praatje maken tot bemiddelen bij conflicten. Eenmaal gepensioneerd miste ik dat best. Dus toen ze bij Bint buurtbemiddelaars zochten, dacht ik: dat is net iets voor mij!

Tekst gaat verder onder de foto.

Nico is buurtbemiddelaar via Bint Welzijn in Sint-Michielsgestel.

“Sinds twee jaar help ik buren uit Sint-Michielsgestel en Berlicum als ze problemen met elkaar hebben. Die gaan vooral over geluidsoverlast. Je merkt dan ook dat zulke situaties zich overal kunnen voordoen, zowel in buurten met hogere als lagere inkomens. We gaan altijd met twee bemiddelaars op pad. We kennen de mensen die we helpen niet. Zo houden we een bepaalde afstand. We kiezen ook geen partij. Hebben geen oordeel over ‘goed’ of ‘fout’. We zetten mensen vooral op het juiste spoor om er met elkaar uit te komen.

"Een goede buur is beter dan een verre vriend."

Dankbaar werk
“Onze bemiddeling begint met huisbezoeken. Eerst bij de ene buur, daarna bij de andere. Daarna organiseren we een gesprek tussen beiden dat wij dan leiden. Het is heel dankbaar werk. Want je merkt dat veel mensen het gedoe zat zijn. Ik heb weleens gehad dat ruziënde buren bijna als vrienden de deur uitliepen. Aanboden elkaar voortaan te helpen bij klusjes. Prachtig toch? Ik zeg altijd: een goede buur is beter dan een verre vriend!”